Make your own free website on Tripod.com
Giris sayfasina dön
MIRKELAM'IN YASAMI
FOTO GALERI
SANATCILAR
20 Mayis 1966 yilinda Istanbul'da dogdu. Ilkokulu Findikzade Çapa, ortaokulu Özel Kalamis Lisesi ve lise egitimini de Fenerbahçe Lisesi'nde tamamladi. 1983 yilinda mezun oldu ve 1984 yilinda Yildiz Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisligi'ni kazanarak yüksek ögrenimine devam etti.

1990 yilinda mezun olan Fergan Mirkelam, üniversite yillari içinde müzikle ilgilenmeye basladi. Önce amatör olarak Saint Joseph Lisesi orkestra solistligi yapti... Daha sonra 1986 yilinda Kayahan Açar'la Eurovision Türkiye elemelerine katildi. Emel-Erdal albümünde "Alaturka Benim Canim" adli sarkisiyla, Burak Kut albümünde de 3 sarkisiyla yer aldi. Bugünlerde aralarinda Nazan Öncel'in de oldugu birkaç sanatçiya albümlerinde geri vokal yapti.

1990 yilinda "Karsiliksiz Çek" adli sarkisiyla Kusadasi Altin Güvercin Yarismasi'na katildi.

1992 yilinda Çerkezköy'de kisa dönem askerlik yapti. Iletisim Yayinlari'nda kitap ve ansiklopedi satisinda, kimya fabrikasinda da mühendis olarak çalisti.

1994 yilinda özel radyolarin açilmasiyla önce Best FM, sonra da Istanbul FM'de DJ olarak çalisti. Balins FM'in kurulusunda görev alarak, bir süre de burada DJ'lik yapti.

1995 yilinda "Her Gece" adli ilk albümüyle müzik marketlerde yerini aldi ve büyük bir kitlenin begenisini kazandi.

1998 yilinda "Joker" adli 2. albümüyle sevenlerinin karsisina geçti.
ALBÜMLERI
Unutulmaz

Mirkelam 2

Mirkelam
Giris sayfasina dön
POSTER STORES
Special Poster Stores:


Poster Stores


Art Prints
Sport Poster SitesFormula OneCelebrity Sites

1
2