Make your own free website on Tripod.com
Giris sayfasina dön
TARKAN'IN YASAMI
FOTO GALERI
SANATCILAR
Dogum Tarihi: 17 Ekim 1972

Dogum Yeri: Almanya

Burcu: Terazi

Kan Grubu: A Rh(+)

Anne Adi: Nese

Baba Adi: Ali
Göz Rengi: Yesil

Saç Rengi: Siyah

Boyu: 1.76

Kilosu: 72

Ayakkabi No: 42

Yabanci Dil: Ingilizce, Almanca


17 Ekim 1972 tarihinde Almanya'nin Alzey sehrinde dogan Tarkan, ilkögrenimini Almanya'da tamamladiktan sonra 15 yasinda Türkiye'ye döndü.

Egitimini Karamürsel'de sürdüren Tarkan 1990 yilinda Karamürsel Lisesi'nden mezun oldu. Tarkan, New York Baruch Üniversitesi'nde Ingilizce dil egitimi aldi.

Tarkan'in müzige karsi duydugu ilgi, Almanya'dan Türkiye'ye döndügü zaman, onu bir yandan okudugu liseye devam etmeye, bir yandan da Türk Sanat Müzigi dersleri almaya yönlendirdi. 1990-1992 yillari arasinda Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne devam etti ve kendini müzik dünyasina atilmasi konusunda cesaretlendiren Türkiye'nin sayili bestekâriyla tanisti.

Müzik egitimine devam etmek amaciyla liseyi bitirdiken sonra Istanbul'a tasinmaya karar veren Tarkan, Istanbul'da farkli müzisyenlerle çalisarak yeteneklerini gelistirdi. 1993 yilinda prodüktör Mehmet Sögütoglu ile tanisti. Türkiye'de Istanbul Plak etiketiyle bugüne dek "Yine Sensiz", "Aacayipsin", "Ölürüm Sana" adli üç albüm çikardi.

1996 yilinda Tarkan, Ahmet Ertegün ve Atlantic Records ile tanisti. Bu tanisma hemen ardindan yeni projeleri gündeme getirdi. 1996 yilinin son aylarinda ön çalismalari baslayan Ingilizce albüme Tarkan'in Avrupa'daki çalismalari sebebiyle bir süre ara verildi.

1998 yilinda Fransizlarin ünlü müzik firmasi PolyGram ile yapilan anlasma ile Istanbul Plak, Tarkan'in son albümü Ölürüm Sana'nin Avrupa'daki lisans haklarini PolyGram'a devretti. Tarkan'in Ingilizce albümünün öncesinde böylesine önemli bir anlasmanin sonuçlandirilmasi, özellikle Avrupa'da Tarkan'in popülaritesinin artmasi açisindan büyük önem tasiyordu.

Tarkan 1997 yilinda kendi sirketi HITT'i kurarak, sanatçilarla yapilan çalismalarin klip ve albümlerle kisitli kaldigi ülkemizde vizyon yaratacak yeni çalismalar içine girdi..
DUDU GALERI
GALERI 1
GALERI 2
GALERI 3
WALLPAPER
GALERI


Giris sayfasina dön
POSTER STORES
Special Poster Stores:


Poster Stores


Art Prints
Sport Poster SitesFormula OneCelebrity Sites


1
2