Make your own free website on Tripod.com
Giris sayfasina dön
TEOMAN'IN YASAMI
FOTO GALERI
SANATCILAR

20 Kasim 1967´de Giresun Alucra´da dünyaya gelen Teoman Yakupoglu, Bogaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun.Istanbul Üniversitesi Kadin Arastirmalari bölümünde masterini tamamlayan Teoman, ilk müzik grubu Indians´i 1986 yilinda arkadaslariyla birlikte kurdu ve uzun yillar bu grubun solistligini yapti.Bir çok konser ve kayit çalismalarinin ardindan, grubun dagilmasi ile birlikte çesitli sanatçilarin albümlerinde ve bir çok grupta solist olarak yer aldi.

1996 iýlinda Roxy´de gerçekleþtirilen 'Roxy Müzik Yarismasi' nda, ilk solo albümünde de yer alan 'Ne Ekmek ne de Su' ve 'Yollar' isimli parçalariyla 'en iyi beste' ve 'en iyi grup' ödüllerini aldi. Teoman 1996 yilinda ilk albümü 'Teoman'i Istanbul Plak’dan çikardi. 1998 yilinda piyasaya çikan 'O' isimli ikinci albümünde NR1 Müzik ile çalismaya baslayan Teoman, üçüncü albümü 'Onyedi' de yine NR1 Müzik etiketini tasiyor. Albümlerinde yer alan sarkilarin birçogunu kendi yazip besteleyen Teoman, 'O' ve 'Onyedi' isimli albümlerinde Prodüktör olarak Riza Erekli ile çalisti.

'O' isimli albümde Orhan Atasoy ve Ercüment Vural´in unutulmaz bestesi 'Gemiler'i ve üçüncü albümü 'Onyedi' de yer alan Ajda Pekkan´in klasiklesmis sarkisi 'Uykusuz her Gece'yi ve Bora Ayanoglu´nun 'O Yaz' isimli sarkisini yeniden yorumladi ve dinleyicilere tekrar sevdirdi.Teoman, müzik çalismalarindan arta kalan zamanlarinda kitap okumayi, sinemaya gitmeyi, yazi yazmayi, arkadaslariyla vakit geçirmeyi ve müzik dinlemeyi seviyor.
ALBÜMLERI
Gönülcelen

O

Onyedi
Giris sayfasina dön
POSTER STORES
Special Poster Stores:


Poster Stores


Art Prints
Sport Poster SitesFormula OneCelebrity Sites


1
2