Make your own free website on Tripod.com
Giris sayfasina dön
KENAN DOGULU'NUN YASAMI
FOTO GALERI
SANATCILAR
Bes yasinda iken konservatuarin piano bölümünde birincilikle girdi. Alti sene piano bölümü sonrasi gitar bölümüne geçti. Bu esnada tiyatro egitimi,çocuk korosunda solistlik,ritmli sazlar ögrenimini de sürdürdü. Daha sonra ortaokulu basari ile bitirip, konservatuara flüt bölümü ile devam etti ve basarili bir sonuçla mezun oldu. Muzik kariyerini ilerletmek,show dünyasinin kalbinin attigi Amerika'dan,yenilikleri ülkemize tasiyabilmek amaci ile Los Angeles'ta bulunan "Musician Institude" de basladigi yüksek ögrenimine Bilgi Üniversitesi müzik bölümünde devam etmektedir.
Ülkesinde çok meshur, çok sevilen ve begeniyle izlenen bir sanatçi oldugu halde Kenan Dogulu, müzik kariyerinin hala basinda oldugunu varsayarak, çok daha büyük projeler düsünmekte ve her yeni gün hedeflerini daha da büyütmektedir. Sanatçi, müzik piyasasinda ülkesinde oldugu kadar, yurtdisinda da önemli projelere imza atmayi ve ününü buralara tasimayi planlamaktadir.
Sanatçinin ilk albümü "Yaparim Bilirsin" Aðustos 1993'te piyasaya çikti. O yil verdigi 93 konserle Türkiye çapinda ciddi bir rakama ulasan Kenan Dogulu'nun, ikinci albümü "Simsiki Siki Siki" Aralik 1994'de piyasaya sürüldü ve bir yil içinde 175 performansla ulasilmasi güç bir basari kazandi.
1996 Agustos ayinda müzik marketlerde yerini alan "Kenan Dogulu 3" isimli albümü yogun bir ilgiyle sevenlerinin begenisini kazanmistir. Bu albümdeki "Hiç Bana Sordun mu?", "Günah Degil mi Bana?",ve Cumhuriyetimizin simge parçalarindan "10.Yil Marsi" nin yeni düzenlemelerinin yer aldigi "Kenan Doðulu 3.5" isimli Maksi Single ayni yil Eylül ayi ortalarinda müzik piyasasina sunulmustur.
Bilindigi gibi önceki kimligi ile 10. Yil Marsimiz, 29 Ekim 1997 tarihinde Sanatçi Kenan Dogulu tarafindan yeniden düzenlenerek, günümüz Türkiye'sine ve Türk Milletine sunulmustur. Cumhuriyet Marsimizin gündeme gelmesi, medyatiklesmesi, çocuklara ve gençlere hitap etmesinde Sanatçinin çok büyük bir katkisi olmustur. 1998 yilinda Cumhuriyetimizin 75.Yil Kutlamalari çerçevesinde, Bursa'dan baslayip,Antalya, Istanbul, Ankara, Iskenderun, Samsun, Selçuk'a kadar devam edip, Izmir'de noktalanan bir "Cumhuriyet Turnesi"ni de basari ile tamamlamistir.
Yaparim Bilirsin, Kursun Adres Sormaz ki, Simsiki Siki Siki, Can Bebegim, Isyan Bu, Hiç Bana Sordun mu?, Kandirdim,Günah Degil mi Bana?, 10. Yil Marsi, Hiç Bana Sordun mu? (Remix), Gelinim, Dag Basini Duman Almis, Ben Güzelden Anlarim, Ben Senin Herseyinim ve son olarak Tükendim adi altinda 15 klibi bulunmaktadir.
Dinar'da çekilmis olan "Isyan bu" adli parçanin klibi, sadece burada bulunan depremzedelere yardim amaci ile yapilmis ve magdur olan vatandaslarimiza maddi destek saglamistir.
Ayrica, sahibi bulundugu ve 1993 Aralik ayi sonunda faaliyete geçen Dogulu Ses ve Görüntü Hizmetleri Ltd. Sti. Temmuz'98 tarihi itibari ile tecrubeli ve yepyeni kadrosuyla "Dogulu productions" adi altinda kendi binasinda hizmete girmistir. Dogulu Productions, bugüne kadar Sanatçi Kenan Dogulu'nun albümlerine imza atmis ve ayrica yaklasik üç yildir bünyesindeki stüdyosunda degisik sanatçilarin albüm kayitlarini gerçeklestirmistir. Bunun yanisira her türlü, yerli ve yabanci konserler, spor organizasyonlari, CD Plus prodüksiyonlari, digital kayit ve mastering çalismalari da devam etmektedir.
Sanatçi bu siralar yeni albümün çalismalarini da bitirmistir. "Ben Senin Herseyinim" isimli albümü 15 Eylül 1999'da, satisa çikmýitir. Albümde bulunan tüm parçalarin söz ve bestesi yine Kenan Doðulu'ya aittir.
"Ben Senin Herseyinim" isimli 4. Albüm, Bay Müzik Üretim ve Doðulu Productions ortak yapimi olarak çikmistir. Uzun bir zamandir titizlikle hazirlanan bu albümün prodüktörü Naci Baysu, aranjörü ise Ozan Dogulu'dur. Albüm, Dogulu Productions Stüdyolari'nda hazirlanmistir.
Yeni albümdeki sarkilarin 10'unun sözü ve 8'inin bestesi Kenan Dogulu'ya diger iki sarkidan birinin bestesi Ozan Dogulu'ya, digerinin bestesi ise Tarik Sezer'e aittir.


Giris sayfasina dön
POSTER STORES
Special Poster Stores:


Poster Stores


Art Prints
Sport Poster SitesFormula OneCelebrity Sites
1
2